Firma: pracownia projektowa, biuro projektów Strona główna pracownia projektowa, biuro projektów O firmie pracownia projektowa, biuro projektów Kontakt pracownia projektowa, biuro projektów Projekty budowlane Warszawa Wawer pracownia projektowa, biuro projektów Mapa strony pracownia projektowa, biuro projektów Projekty budowlane w Warszawie pracownia projektowa, biuro projektów Architekt Warszawa pracownia projektowa, biuro projektów Projekty indywidualne Warszawa pracownia projektowa, biuro projektów Projekty domów Radom
Typowe projekty: pracownia projektowa, biuro projektów domy parterowe pracownia projektowa, biuro projektów domy z poddaszem pracownia projektowa, biuro projektów domy piętrowe pracownia projektowa, biuro projektów projekty garaży pracownia projektowa, biuro projektów projekty domów nowoczesnych pracownia projektowa, biuro projektów projekty indywidualne
Współczesny piętrowy DN 210
Współczesny piętrowy DN 210
Nowoczesny DN 133
Nowoczesny DN 133
Nowoczesny parterowy DN 207
Nowoczesny parterowy DN 207
Dom z poddaszem DJ 238
Dom z poddaszem DJ 238
Nowoczesny z poddaszem DJ 244
Nowoczesny z poddaszem DJ 244
Dom parterowy DJ 240
Dom parterowy DJ 240
Dom jednorodzinny DJ 234
Dom jednorodzinny DJ 234
Dom dwupokoleniowy DJ 231
Dom dwupokoleniowy DJ 231
Nowy projekt DJ 216
Nowy projekt DJ 216
Współczesny parterowy DN 242
Współczesny parterowy DN 242
Współczesny piętrowy DN 136
Współczesny piętrowy DN 136
Współczesny piętrowy DN 102
Współczesny piętrowy DN 102
Kontakt

Zapytania ws. projektów:
tel. 534-217-700 ,

66697406
lub napisz:
Biuro czynne : pon.-sobota. w godz. 10-18

Adaptacja projektu

Oferujemy adaptacje projektów gotowych do warunków miejscowych. 

Adaptacja polega na przystosowaniu projektu gotowego domu jednorodzinnego  do danej lokalizacji tj. sprawdzenie konstrukcji budynku i wykonanie niezbędnych zmian projektowych odnośnie posadowienia budynku  ( jeżeli zajdzie taka potrzeba) , wykonanie projektu zagospodarowania działki wraz z opisami technicznymi  , który jest niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę.

W trakcie adaptacji można wprowadzić drobne zmiany w dokumentacji takie jak np. przestawienie ścian działowych, likwidacja, przesunięcie lub dodanie otworów okiennych lub drzwiowych, zmiana wykończeń na elewacji, zmiana żródła ogrzewania itd.  Są to zmiany nieistotne wg. Prawa Budowlanego czyli ich wprowadzenie tan naprawdę nie wymaga wrysowywania zmian w projekcie. Zmiany takie można wprowadzić na etapie budowy domu .

Zmiany istotne-  Są to zmiany poważne i czasochłonne , Ich wykonanie rzutuje na niemal wszystkie opisy techniczne, obliczenia konstrukcyjne i większość rysunków technicznych zawartych w dokumentacji.  DO takich zmian zalicza się :

- powiększanie lub zmniejszanie gabarytów budynku w osiach konstrukcyjnych

- zmiana wysokości budynku, zmiana kąta nachylenia dachu

- zmiana konstrukcji wykonania stropów w budynku

Przed zakupem projektu gotowego wskazane jest  zasięgnięcie opinii u projektanta adaptującego, czy ewentualne zmiany projektowe są w tym przypadku w konkretnym projekcie możliwe są do wykonania oraz czy ich wykonanie będzie opłacalne . Często zdarza się, że wprowadzenie zmian projektowych wymaga wykonania rysunków  zamiennych od nowa.  Są też firmy, które nie udostępniają rysunków projektu w wersji edytowalnej. Do takich firm należy np.  Archon - brak możliwości otrzymania  rysunków dwg w wersji edytowalnej oraz brak możliwości zakupu takich rysunków.

Często zdarza się, że zakup projektu gotowego oraz koszt jego adaptacji ze zmianami jest droższy od wykonania projektu indywidualnego na zamówienie. 

Obecnie posiadamy atrakcyjną ofertę na wykonanie projektu na zamówienie. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt na adres email:biuro@archdesign.pl , tel. 534-217-700.

 

Zgodnie z obowiązującymi zapisami Prawa Budowlanego, projektant podpisujący  się pod projektem typowym jest uważany za projektanta tego obiektu i ponosi pełną odpowiedzialność finansową i prawną za ewentualne szkody .  Firmy projektowe sprzedające projekty gotowe nie ponoszą odpowiedzialności prawnej za wykonane projekty zgodnie z zapisami Prawa Budowlanego  projekt gotowy nie jest uważany za  projekt architektoniczno-budowlany i na jego podstawie nie uzyska się pozwolenia na budowę. 

Pokaż projekt
Znajdź projekt
Typ:
Architektura: Wielkość domu [m2]:
od do
Garaż:
Piwnica:
Szerokość dzialki [m]:
KONTAKT

tel. 534-217-700


Projekt DN 50
Projekt DN 50
Projekt DN 52
Projekt DN 52
Współczesny parterowy DJ 212
Współczesny parterowy DJ 212
Parterowy współczesny DJ 214a
Parterowy współczesny DJ 214a
Projekt DN 50b
Projekt DN 50b
Projekt DN 53a
Projekt DN 53a
Projekt DN 56a
Projekt DN 56a
Architekt Stare Babice projekt DN24
Architekt Stare Babice projekt DN24
© 2001-2021 Archdesign Projekty indywidualne , Architekci Pruszków, Raszyn,Grodzisk Mazowiecki ,Stare Babice,Warszawa Ursynów Wilanów. Wszelkie prawa zastrzeżone.